Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçime 2 gün kala ikinci mesaj: Yeni bir dönemin kapılarını aralayalım

28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna 2 gün kaldı. Türkiye’nin kilitlendiği seçimler öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabına bir yenisini ekledi.

“28 MAYIS’I BAYRAMA DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYORUZ”

85 milyon vatandaşı davet eden Erdoğan, “27 Mayıs demokrasimizin en sancılı dönüm noktalarından biridir. 29 Mayıs, İstanbul’un fethi ile tarihimizin en önemli zaferlerinden biridir. Millet olarak bundan ibret aldık. Bu iki günün ortasına denk gelen 28 Mayıs’taki acılarımızı, zaferlerimizle gurur duyduğumuz bir şölene dönüştürmek istiyoruz.

“SÖZÜMÜZÜN MİSAFİRİ OLDUĞUMUZU GÖSTERDİK”

85 milyon vatandaşımızın hayatına dokunan hizmetlerimiz ve 81 ilimizin her karışına dokunan çalışmalarımızla sözümüzün eri olduğumuzu kanıtladık. İnanıyoruz ki 28 Mayıs’ta Türk Yüzyılı çevresinde bir araya gelerek, büyük ve güçlü bir Türkiye yolculuğumuza devam edeceğiz.

“YENİ BİR DÖNEMİN KAPILARINI AÇACAĞIZ”

Buradan ‘önce ülkem ve milletim’ diyen tüm vatandaşlarıma sesleniyorum. Türkiye’nin önünde yeni bir çağın kapılarını birlikte aralayalım. Ülkemizin asırlık demokrasi ve kalkınma eksikliklerini 21 yılda nasıl birlikte telafi ettiysek, gelin Türkiye’nin Asrını da omuzlarımızda hep birlikte yükseltelim.

“TAZE BİR BAŞLANGIÇ”

85 milyon olarak birliğimize, beraberliğimize, ebedi ve ebedi kardeşliğimize sahip çıkalım. Kökenine, inancına, mezhebine, kılık ve siyasi tercihine bakılmaksızın her bir insanımızın bu kutlu yürüyüşte yerini almasını istiyoruz. 28 Mayıs gecesini yepyeni bir başlangıca dönüştürmek için yanımızda olmanızı bekliyoruz. Kalbimiz ve kollarımız milletimizin tüm fertlerine açıktır…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu