Haber

Bitlis Valisi Çağatay’ın “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” mesajı

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” münasebetiyle bir açıklama yaptı.

Çağatay mesajında, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 10 Aralık 1948’de “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi”ni kabul etmesiyle birlikte 10 Aralık’ın her yıl “Dünya İnsan Hakları Günü” olarak kutlandığını bildirdi.

74 yıl önce ilan edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nde insanlara ırk, dil, din, cinsiyet, toplumsal köken gözetmeksizin hak ve özgürlükler verildiğine dikkat çeken Çağatay, mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizde insan hak ve özgürlüklerinin sağlanması için atılan her adım, Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm vatandaşlarına verdiği değer ve saygıyı neticede göstermektedir. Değerli uygulamalarına devam etmektedir. medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda demokrasimizin daha yüksek standartlara ulaşması ve tüm vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerden eşit şekilde yararlanması için reformlar yapmakta ve yaşam standartlarına ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Uluslararası toplumun işbirliği ile dünyanın her köşesinde her insanın haklarının korunduğu bir dünya düzeni ümidiyle 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kutlarız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu