Haber

Abdulbaki Dadak’ın babası: Şikayet etmeyeceğiz

Urfa’da kaçak bir medreseye gönderilerek medresenin yanındaki ahırda asılan 12 yaşındaki Abdulbaki Dadak’ın babası Abdullah Dadak, şikayetçi olmayacaklarını söyledi.

10Haber’den Hazar Dost’a Konuşma Abdullah Dadak, acı çektiklerini belirterek, “Konuşacak bir şey yok. başsağlığı dileriz. Bizi arama zahmetine girmeyin” dedi. Dadak şikayet etmeyeceklerini söyleyerek “Yapılacak bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Ne oldu?

Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde yaşayan Abdulbaki Dakak, bir yıl önce ailesi tarafından Eyyübiye ilçesine bağlı Beşat Köyü’ndeki yatılı Kuran kursuna gönderildi. Kursun Diyanet İşleri Başkanlığı’na kayıtlı herhangi bir etkinliğinin olmadığı ve resmi olmadığı belirtildi. Bir yıldır burada eğitim gören çocuk, geçen hafta evine döndü. Dakak, Kuran kursuna gitmek istemediğini söyledi. Ancak aile kabul etmedi. Pazartesi günü yine Kuran kursuna giden çocuk ortadan kayboldu. Abdulbaki çevre köylere bilgi verilerek her yerde arandı ancak ulaşılamadı. 5 gündür kayıp olan Abdulbaki’nin cansız bedeni, önceki gün gönderildiği Kuran kursunun yanındaki ahırda asılı halde bulundu. Dakak’ın cenazesi Ceylanpınar’da toprağa verilirken, jandarma olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada, Dakak’ın “kendini asarak” intihar ettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu