Haber

2. Uluslararası Judo Şampiyonası, Edirne’de başladı

Edirne’nin kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla düzenlenen 2. Uluslararası Judo Şampiyonası başladı.

Türkiye Judo Federasyonu ile Edirne Gençlik ve Spor Müdürlüğü iş birliğinde Edirne Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya Türkiye, Kırgızistan, Kazakistan, Azerbaycan, Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya’dan 600 atlet katılıyor.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, tertibin açılış merasiminde yaptığı konuşmada, bu yıl ikincisi düzenlenen şampiyonanın judo sporu açısından değerli olduğunu söyledi.

Judonun gelişmesi için çalışmalara devam edeceklerini belirten Kırbıyık, “Bundan sonraki yıllarda temel hedefimiz bu etkinliğin kalitesini ve seviyesini daha yukarı çekmek olacaktır. Spor insanlık tarihi boyunca birleştirici, önemli bir unsurdur.” dedi.

Edirne Belediye Lideri Recep Gürkan da Edirneli sportmenlerin judoda büyük başarılara imza attığını vurgulayarak, spora dayanaklarının devam edeceğini söz etti.

Türkiye Judo Federasyonu Teknik Heyeti Lideri Deniz Şilli ise şampiyona sonrası ekiplerin Edirne’de ortak bir çalışma kampına girerek 2023 hazırlıklarına başlayacaklarını lisana getirdi.

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Selim Ak da şampiyonaya katılan atletlere muvaffakiyet diledi.

Açılış programı sonrası karşılaşmalarla başlayan şampiyona yarın sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu