Yaşam

Onlarca enkaz altında dükkanlarını açan esnaf, komşularına seslendi.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen şiddetli sarsıntılar çok sayıda can ve mal kaybına neden oldu.

Yıkımın en çok yaşandığı yerlerden biri olan Hatay’da deprem nedeniyle kentten göç etmeye karar verirken, Eski Antakya olarak bilinen Kurtuluş Caddesi’nde antikacı olan Serkan Sincan, binlerce yıkıma rağmen dükkanını açmaya karar verdi. .

“Gurbet zordur, Antakya’dan ayrılma”

Eski bir plakla müzik dinleyen Sincan, depremde zarar gören eşyalarını da tamir ediyor. Enkaza rağmen müşterilerinin ilgi odağı olan antikacı Sincan, komşularına şunları söyledi: “Gürbirlik zordur Antakya’dan ayrılmayın dükkânlarınızı açın”mesajınızı verdi.

“Buradayız, buradan ayrılmamalıyız”

Hatay’dan ayrılmasınlar diye antikacı dükkânını açan Sincan,

10 yıl önce memleketim Antakya’ya dönmek için burada mı öleyim yoksa burada mı yaşayayım? gelmesini rica ettim. Sonra buraya gelip ölene kadar yaşamaya karar verdim. Bir turizmci olarak inanıyorum ki Hatay’ın turizm güneşi bir gün doğacak. Biz buradayız ve ayrılmamalıyız. Buradan esnaf ve komşularıma sesleniyorum; Hatay’dan ayrılmayın, yasımız 3 gün, gelin dükkanlarınızı açın. Bu vesileyle dükkanımı burada açtım. Bazen kötü gibi görünen şeyler bizim için iyi olabiliyor. Bunda da bir hayır olduğuna inanıyorum. Antakya’dan ayrılma

dedi.

macka-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu