Haber

Lionel Messi’nin Suudi Arabistan ile yaptığı anlaşma ortaya çıktı

Paris Saint-Germain forması altında sezonu Ligue 1 şampiyonluğu ile tamamlayan ve geçtiğimiz ay Suudi Arabistan’a yaptığı ziyaretin ardından Fransız ekibinden ihraç edilen Lionel Messi’nin yaptığı anlaşmanın detayları belli oldu.

New York Times’ın haberine göre; PSG’den ayrılarak MLS takımı Inter Miami’ye transfer olan Suudi Arabistan Turizm Elçisi Messi, ailesiyle birlikte Suudi Arabistan’da yapacağı 3 yıllık tatiller ve sosyal medyadan ülke tanıtımına yönelik yaptığı paylaşımlar nedeniyle 25 milyon dolar kazanacak.

suudi arabistandan para kazanmak

Haberde, 2022 yılı Mayıs ayında Suudi Arabistan’a yaptığı ziyaretin bakanlık ile işbirliğinin başlangıcı olduğu ve o dönemde paylaştığı bir fotoğrafın ardından 2 milyon dolar kazandığı ifade edildi.

Anlaşma aşağıdakileri içerir:

– Yılda en az beş gün veya 2 yılda bir 3’er gün olmak üzere 2 milyon dolar verilecek. Ayrıca Messi ve yaklaşık 20 aile üyesinin masrafları ve beş yıldızlı bir otelde konaklaması ülke hükümeti tarafından karşılanacak.

-Futbolcu tatil dışında Suudi Arabistan’ı tanıtmak amacıyla sosyal medya hesabından yılda 10 kez paylaşım yapacak ve karşılığında 2 milyon dolar alacak.

– 2 milyon dolar, yardım ve toplum desteği için verilecek.

sariyahsi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu