Haber

Kentsel dönüşüm sürecinde AK Parti ve CHP’li Belediye farkı! Depremi fırsata çevirdiler

  • Haber7 – ÖZEL

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından kentsel dönüşüm süreci ağır bir şekilde gündeme geldi.

CHP’Lİ NİLÜFER BELEDİYESİ DEPREMİ FIRSATA DÖNÜŞTÜ

Binalarının sağlam olup olmadığını kontrol etmek isteyen vatandaşlar belediyelerine başvurmaya başladı. CHP’li Turgay Fazilet liderliğindeki Nilüfer Belediyesi, yaşanan afet ortamını fırsata çevirdi. Binanın depreme dayanıklı olup olmadığını öğrenmek için belediyeye başvurdu. ‘dokümantasyon’ Nilüfer Belediyesi, isteyen vatandaşlardan 5400 TL talep etti. Nilüfer Belediyesi’nde kaydedilen bu skandal tepki çekti.

“BELEDİYELERDE İKİ KAT UTANÇ FIRSAT BELEDİYESİ”

Konuyu gündeme getiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kendisine gönderilen açıklamayı sosyal medya hesabından paylaştı. “Saçmalamak yerine bu utanmaz fırsatçı belediyelere söz söyleyin”CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu etiketledi.

BURSA YILDIRIM BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Vatandaşların belediyelere yaptığı başvuruları bir an önce binalarının sağlamlığını kontrol etme fırsatı olarak değerlendirmeye çalışan CHP’li Nilüfer Belediyesi’nin aksine, AK Parti’li Bursa Yıldırım Belediyesi vatandaşlara yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Oktay Yılmaz’ın idaresindeki Yıldırım Belediyesi’nin binanın sağlamlığını öğrenmek isteyen şahıslardan sadece 150 TL fiyat isteyip USB teklif ettiği öğrenildi.

 

KAYNAK: HABER7

atabeyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu