Haber

Kamyon kasasının içinde Türkiye’den gelen mülteciler bulundu: 2 kişi gözaltına alındı

Alman Federal Polisi, Saksonya eyaletinde bir kamyonun kasasında ülkeye ‘yasadışı’ giriş yaptığı tespit edilen 49 kişinin yakalandığını duyurdu. Ebersbach Polis Sözcüsü, aralarında 20 çocuğun da bulunduğu mültecilerin kamyon kasasında yüksek sıcaklıkta saatlerce mahsur kaldığı bilgisini paylaştı.

Die Süddeutsche Zeitung’un haberine göre tır kasasındaki mültecilerin Türkiye ve Suriye’den geldikleri belirlendi. Federal Polis memurları kamyonu durdurarak 27 ve 32 yaşlarındaki iki insan kaçakçılığı şüphelisini gözaltına aldı. Öte yandan polis sözcüsü mültecilerin sağlık durumu hakkında bilgi paylaşmadı. Federal Polis Sözcüsü konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Göç aylardır sürekli artıyor, Balkan rotasında çok fazla kaçakçılık yaşanıyor.”

7 METREKARE ALANDA 49 KİŞİYE 4,5 LİTRE SU

Bild gazetesi konuya ilişkin haberinde, 7 metrekarelik alanda yetişkin erkeklerin ayakta, kadın ve çocukların ise oturduğu veya yere çömeldiği, bazı kişilerin ise kamyon kasasının içinde susuzluktan şikayetçi olduğu belirtildi. 49 kişi için sadece 4,5 litre su vardı. Sıvı kaybı yaşayan bir kadın daha sonra hastanede tedavi altına alındı. Gazete, kaçakçılık şüphelilerinin Çek olduğu bilgisini paylaştı. (DIŞ HABER)

beyoglu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu