Ekonomi

İsrail’den Gazze’ye ağır bombardıman

Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre İsrail güçleri Gazze’nin kuzeyini topçu ateşiyle vurdu.

İsrail uçakları, Beyt Lahiya, Beyt Hanun ve doğu Gazze’nin diğer bölgelerindeki Şati ve Nuseyrat mülteci kampları ve evlerini havadan hedef aldı.

İlgili Makaleler

İsrail’in yoğun saldırıları nedeniyle bölgedeki sabit sınır, cep telefonu ve internet bağlantısı hizmetlerinin tamamen kesildiği, elektriklerin bulunmadığı, sivil savunma ekipleri ve ambulansların saldırıların gerçekleştiği bölgelere ulaşamadığı belirtildi. ölü ve yaralılara ilişkin bilgi alınamadı.

Öte yandan Filistin Gazeteciler Birliği, yaptığı yazılı açıklamada, internet ve telefon hizmetlerinin kesildiği Gazze’de İsrail’in gazetecilere yönelik “katliam” gerçekleştirebileceği uyarısında bulundu.

Açıklamada, İsrail’in 20’den fazla gazeteci ve onlarca ailesini öldürdüğü, onlarca basın kuruluşunu hedef aldığı, bunun resmi bir kararla ve gazetecilerin haberi duyurmasını engellemeye yönelik sistematik bir politika çerçevesinde yapıldığı belirtildi. Dünyaya işlenen suçlar.

Açıklamada, Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı tüm uluslararası kuruluşlar, “gerçeğin tanıkları” kaybedilmeden harekete geçmeye ve “celladın mağdurla eş tutulmasına ve çifte standartlara” “dur” demeye davet edildi.

battalgaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu