Haber

Fahri Adıgüzel kimdir, Kaç yaşında, Nerelidir? CHP Fahri Milletvekili Adıgüzel’in Eğitimi ve Kariyeri

2023 Genel Seçim sonuçlarının açıklanmasından bu yana gündeme gelen isimlerden biri de mühendis ve yönetici kimliğiyle gündeme gelen CHP Milletvekili Onursal Adıgüzel oldu. İsmail Saymaz’ın ifadesinin ardından görevden alındığı öğrenilen Onursal Adıgüzel’in hayatına ilişkin detaylar araştırılıyor. Peki Onursal Adıgüzel kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? CHP bilgi ve bağlantı teknolojilerinden sorumlu genel başkan yardımcısı Onursal Adıgüzel’in kariyeri ve eğitimi…

Fahri Adıgüzel kimdir, kaç yaşında ve nerelidir?

Onursal Adıgüzel 1985 yılında Malatya’da doğdu. Annesinin adı Nezaket, babasının adı Mehmet’tir. 38 yaşındaki Onursal Adıgüzel, sosyolog Elif Duygu ile evli. Onun bir çocuğu var. İngilizce bilmektedir.

Fahri Adıgüzel’in Eğitimi Nedir?

Fahri Adıgüzel, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etti.

Onursal Adıgüzel’in Siyasi Kariyeri

Kariyerine çeşitli özel sektör şirketlerinde endüstri mühendisi ve yönetici olarak başlayan Onursal Adıgüzel, Eylül 2010-Ocak 2011 tarihleri ​​arasında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları MYK üyesi olarak göreve başladı. CHP Gençlik Kolları Teşkilat ve Teşkilat Sorumlusu.

34. Olağan Kongre, 18. Olağanüstü Kongre ve 36. Olağan Kongre’de Parti Meclisi üyeliğine seçildi. CHP 25, 26 ve 27’nci dönem İstanbul milletvekili. Şubat 2018 tarihinden itibaren Cumhuriyet Halk Partisi Bilgi ve İrtibat Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

26. yasama döneminde TBMM AB Uyum Komisyonu, Türkiye-AB Karma Meclis Komisyonu, Çevre Komisyonu ve CHP Kadın Çocuk Hakları ve İhlallerini Araştırma ve İzleme Kurulu üyeliklerinde bulundu.

karkamis-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu