Haber

Çin-Avrupa yük treni 100. kez Şanghay’dan kalktı

ŞANGAY, 24 Nisan (Xinhua) — Bir Çin-Avrupa yük treni, 55 konteynerlik bir yük ile Cumartesi günü Şanghay’dan ayrıldı. Bu tren, Şangay şehrinin Eylül 2021’de Çin-Avrupa yük treni hizmetine başlamasından bu yana bu sınırdan ayrılan 100. tren.

Klima, forklift ve kumaş yüklü tren, Çin’in kuzeyindeki İç Moğolistan Özerk Bölgesi’ndeki Erenhot kara limanı üzerinden ülkeyi terk edecek. Şangay Gümrüğüne göre, Cumartesi günü itibarıyla Çin-Avrupa yük trenleri, toplam ağırlığı yaklaşık 80.000 ton ve toplam değeri 3.12 milyar yuan (yaklaşık 453.8 milyon ABD Doları) olan 9.900 TEU’dan (1 TEU 20 fit) Şanghay’dan ayrıldı. lik konteyner) fazla işler gümrük sürecinden geçti.

Şanghay hala 24 Avrupa ülkesine ve 5 Asya ülkesine 10 yük kargo yolu ile bağlanıyor.

Şangay şehrinin Çin-Avrupa yük treni hizmetinin ilk aşaması, giyim, ayakkabı ve şapkalar, cam eşyalar ve araba modülleri dahil olmak üzere 400’den fazla ihracat ürünü kategorisini içeriyordu. Hizmet, bugüne kadar güneş pilleri, otomobiller, motosikletler, asansörler ve LCD paneller gibi 1.300’den fazla eser kategorisini içerecek şekilde genişledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu