Ekonomi

Aksigorta Organizasyon Yapısında Önemli Değişim ve Atamalar

Türkiye’nin esaslı sigorta şirketlerinden Aksigorta, yeni periyodun muhtaçlıkları ve şirketin stratejik gayeleri doğrultusunda Kasım ayı itibariyle kıymetli tertip yapısı ve üst idare atamaları gerçekleştirdi.

Türkiye’deki sigorta dalının değerli aktörlerinden Aksigorta, yeni periyodun muhtaçlıkları ve şirketin stratejik amaçları doğrultusunda tertip ve üst idare yapısında değerli değişikliklere imza attı. Bu kapsamda Genel Müdür Uğur Gülen idaresinde; stratejik bakış açısıyla 3 yeni odak alan oluşturuldu. Aksigorta, yeni işlevlerle müşterilerini odağında tutmaya devam ederken, dijital iş birliklerini çok uygun kullanmayı ve Ferdî Bankacılıkta veri analitiğinin gücünden faydalanarak pazar hissesini artırmayı gündemine aldı.

Strateji ve Kişisel Bankasürans İş Geliştirme Fonksiyonu

Aksigorta’nın ferdî bankacılık stratejik odağını destekleyecek biçimde “Strateji ve Bireysel Bankasürans İş Geliştirme Fonksiyonu” oluşturuldu. Sabancı Topluluğu’nun başkanlarını kendi içinden yetiştirme, küme içindeki yetenekleri üst seviye idare rollerinde görevlendirme unsuru doğrultusunda 7 Kasım 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak biçimde; Strateji ve Ferdî Bankasürans İş Geliştirme Yöneticisi vazifesine Strateji ve Dijital Kanallar Kısım Müdürü vazifesini yürütmekte olan Elif Horasan atandı.

Reasürans & Stratejik İş birlikleri Fonksiyonu

Buna ek olarak belgisiz şartlar ve ağır rekabet ortamında, güçlü kurumsal alakaları ve geniş dijital iş birliklerini çok güzel kullanarak rekabet avantajı kazanma vizyonu ile 7 Kasım 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere “Reasürans & Stratejik İş birlikleri Fonksiyonu” kuruldu. İlgili işlev Genel Müdür Yardımcısı rolüne 2010-2016 yılları ortasında Aksigorta Reasürans Kısım Müdürü olarak misyon yaptıktan sonra Marsh McLennan şirketinde Plasman ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı misyonunu yürüten ve yeni vazifesiyle tekrar Aksigorta’ya dönecek olan Deniz Ceylan getirildi.

Pazarlama ve Teknik Fonksiyon

Değişen müşteri gereksinim ve beklentileri doğrultusunda çevik kadrolarla müşteriyi odağına alan, onu daha güzel tanıyıp, uygun tahliller sunan bir Aksigorta için Teknik ve Reasürans İşlevi tertibi Pazarlama ve Teknik İşlev ismiyle tekrar yapılandırıldı. İlgili işlev altında yer alan takımlar Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel liderliğinde çalışmalarına devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu